ANTALYA'DAN FOTOĞRAFLAR!

Merhaba! Şu an gerçekten çok mutluyum.Çünkü tatil boyunca emek verip çektiğim fotoları şimdi sizlere açıklamalı olarak sunacağım!Burası Konyaaltı'nda bir plaj.Kum gibi gözüktüğüne bakmayın.Taşlı bir plaj.Bazen taşlar ayağınıza batıyor ama yine de suyu temiz bir plajdı.Fakat şu sıralar deniz biraz dalgalı.Dikkatli olmakta fayda var.Denizin biraz gerisinde de Antalya'nın lüks yalıları vb.var.Antalya!nın herşeyi gibi denizi de eşsiz...Kaleiçi! Burayı sizlere kelimeler ile anlatmam imkansız.Müthiş ötesi tarihin günümüzle buluşması!Tarih ve günümüz şartları ancak bu şekilde bir arada bulunabilirdi.Altınızda yat limanı ve yanınızda tarihi mekanlar olan bu eşsiz güzellik Antalya'yı daha da güzel yapıyor!


Şimdi yazının en heyecan verici noktasındayız! EXPO 2016 ANTALYA! İşte sizler için çektiklerim ve yorumlarım...


İşte müthiş,görkemli EXPO kulesi! Bu kulenin üst katlarına çıkmak da mümkün! Burada adeta özgür hissedeceksiniz.


 Expo'nun girişine koyulan bu yüzyıllık yaşlı zeytin ağaçları ziyaretçilerinin dikkatini çektiği kadar da özel şekilde Expo'ya getirilmiş.

Bu teknoloji harikası dinazor da hareket ediyor ve sesler çıkarıyordu!


Çocuk ve Bilim alanında izlediğimiz planetaryum gösterisinden sonra gezegenlere de bir göz attık.Oldukça gerçekçi yapılan bu gezegenler güneş sistemini tanımamıza da yardımcı oluyor!

Bu timsah da hareket ediyor ve ses çıkarıyordu.Derisi de gerçek gibiydi!

Burası EXPO serası! Çeşit çeşit değişik bitkiler bulunmakta.Hepsi de birbirinden güzel.


Bu ağaç kabuğu da sanırım 100 yaşından yaşlı.Hatta 200 yaşında falan olabilir.Üzerindeki her bir çizgi bir yaşı temsil ediyor.Daha ne diyeyim! Sayan varsa bana da söyleyebilir:)))

Bu da EXPO'da binbir emekle yapılan Çim heykel! Çok zarif değil mi?

Expo'nun en çok beğenilen bahçesi ÇİN BAHÇESİ.Gerçekten harika bir bahçe tasarımı olduğunu söyleyebilirim.Ayrıca içeri girince Çin Store da göreceksiniz.Çin Çayı ,Çin tokaları,bileklikler vb.bulmanız mümkün.Tek yapmanız gereken Kendinizi çin bahçesinde doğaya bırakmanız.

Burası Osmanlı Bahçelerinden bir karecik.Ama devamı da çok güzel.

Bu da yine çocuk ve bilim alanında yapılmış gerçekci bir model.

 Bu da sizlere uçaktan çektiğim bir manzara.Deniz manzarası değil ama güzel bir dağ manzarası.

 Bu da yine Kaleiçi'nde çekilmiş bir manzara.Görüldüğü gibi tarih ve doğallık dolu bir yer.Ayrıca denizin su sesleri de kulaklarınıza misafir oluyor:)

 Bu ağaç çok özel bir ağaç.Expo için özel olarak getirtilmiş.Her ne kadar ismini hatırlayamasam da gerçekten beni büyüleyen ağaçlardan bir tanesiydi.


 Her ne kadar Antalya'da olsam da Ege'yi daha çok andıran gerek yemekleri gerekse havası,mekanı ile beni adeta Antalya'da Ege'ye sürükleyen harika bir kahvaltı salonu.Salıncaklar,hamaklar yani huzur veren bir ortam.Tüm bu güzelliklerinin yanında bir de sessiz sakin.Yemekleri ve kahvaltısı da parmaklarımı yedirdi adeta!

Bu su şelalesi de aynı kahvaltı salonunda beni mimarisi ile büyüleyen bir nesne olmuştu.Su sesi eşliğinde kahvaltınızı yapıyorsunuz:))
Benim turum da burada sona erdi.Her ne kadar saatlerimi harcamış olsam da buna değdi.Görüşmek üzere!!
Yorumlar

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar