(DIY) Ponpon Top Yapımı:)

Merhaba! Bu gün harika bir yayınla karşınızdayım! Bu gün sizlerle beraber pratik mi pratik,sevimli mi sevimli,kolay mı kolay bir DIY çalışması yapacağız! Bence hemen başlayalım!

İlk olarak şöyle güzel bir yerinize oturun ve beni dikkatlice dinleyin.Malzemelerimiz:
  • İçi süngerli bir top
  • İğne
  • İplik
  • Orta boy hazır ponpon
İçi süngerli top dediğim,içi hava ve plastikle dolu olmayan böyle sıkınca gömülen toplardan bahsediyorum.Bu arada hazır ponponları kırtasiyelerde bulmanız mümkün.İplikte renk seçimini ponponlarınıza göre yapmanızı tavsiye ederim.Şimdi geçelim yapılışına,


Süngerli topumuza ponponları tek tek dikmemiz gerekiyor ilk aşamada.Bu yaklaşık topun boyutuna göre 45 dakikamı almıştı.Ama sakın hızlı ve sert şekilde dikmeyin.Çünkü eğer süngeriniz zarar görürse ponponlarınız zamanla toptan kopmaya başlar.Bunu kim ister ki?!!! Aslında yapmanız gereken şey tam olarak da bu! ponponlarınızı,topun üzerine diktikten sonra topunuz hazır!:))) Eğer arzu ederseniz,boncuklarla da görünümünü zenginleştirebilirsiniz.Ama ben çok tavsiye etmem.Çün-   kü bir süre sonra boncuklar kopar.Evet işte bu kadar! Umarım beğenmişsinizdir.Bundan sonra daha çok[DIY] ile karşınızda olucam! Görüşmek üzere!
editör:#melisaseyven

Yorumlar

Popüler Yayınlar